استفاده از سیستم های خنک کننده همانند چیلر، اسپلیت، کولر ها و ... یکی از اجزای اجتناب ناپذیر در مراکز داده و اتاق های سرور می باشند که اکثرا با استفاده از آب خنک شده و یا پس از خنک شدن نیازمند شیر تخلیه آب می باشند.

یکی از بدترین وقایعی که ممکن است در هر مرکز داده و اتاق سرور رخ دهد نشت آب به محیط و در نتیجه آسیب  دیدن تجهیزات موجود در آن مراکز می باشد.

شرکت کایر در راستای ارائه راه حل مانیتورینگ شرایط محیطی اقدام به تولید سنسور نشت آب کرده است. با استفاده از این سنسور شما به راحتی می توانید هرگونه وجود آب در محیط را فورا تشخیص داده و اقدام مناسبی را قبل از آسیب دیدن تجهیزات خود انجام دهید.

با توجه به تست و راه اندازی این سنسور به جرات می توان گفت که این محصول بالاتر و دقیق تر از نمونه های خارجی مشابه خود می باشد.

تنظیمات این سنسور با استفاده از پنل موجود بر روی آن  انجام شده و شما می توانید به راحتی و تحت وب تنظیماتی همچون

 نام دستگاه

SNMP Community

تنظیمات شبکه همانند IP/Subnet/Gateway

بروز رسانی فریم ور

و اطلاعات لحظه ای دستگاه را مشاهده کنید

در صورتی که از نرم افزار مانیتورینگ استفاده نمی کنید این دستگاه بر روی خود با استفاده از LCD وضعیت نشت آب را گزارش می دهد.

 

oid مورد استفاده در این سنسور به راحتی در هر نرم افزار مانیتورینگی قابل استفاده خواهد بود ولی با استفاده از نرم افزار مانیتورینگ شبکه نما شما کافی است آدرس IP دستگاه را در نرم افزار وارد کنید و سیستم بصورت خودکار آنرا شناسایی خواهد کرد.

پراب این سنسور بصورت کابل USB به دستگاه متصل شده و اطلاعات آنرا تحت شبکه ارسال می کند.

 

در صورتی که از سنسور های کنترلی شرکت کایر بصورت همزمان استفاده کنید می توان سیستم را بصورت هوشمند تنظیم کرد تا در صورت تشخیص آب در محیط فورا نسبت به قطع برق تجهیزات اقدام نماید و یا آژیر مناسب را به صدا در آورد.